Ask about our current Promotion. Call 319-512-3323 for details or click on the Sign Up For Our Newsletter button at the top right of the page.

One Week Healthy Lifestyle Meal & Snack Plan<br>42 Total Items<br>Each Meal + Snack Averages 325 to 460 Total Calories
$119.98
One Week Healthy Lifestyle Meal & Snack Plan
42 Total Items
Each Meal + Snack Averages 325 to 460 Total Calories
ERONEWKPLAN
Two Week Healthy Lifestyle Meal & Snack Plan<br>84 Total Items<br>Each Meal + Snack Averages 325 to 460 Total Calories
$224.98
Two Week Healthy Lifestyle Meal & Snack Plan
84 Total Items
Each Meal + Snack Averages 325 to 460 Total Calories
ERTWOWKPLAN
Four Week Healthy Lifestyle Meal & Snack Plan<br>168 Total Items<br>Each Meal + Snack Averages 325 to 460 Total Calories
$425.98
Four Week Healthy Lifestyle Meal & Snack Plan
168 Total Items
Each Meal + Snack Averages 325 to 460 Total Calories
ERFOURWKPLAN

Why You Should Buy Eat Rite Now!

-Every Order Includes The Eat Rite Weight Loss Program
-These Are No Fuss Meals-Just Pop Them in the Microwave
-Our Meals Taste Great
-24 item minimum (almost 2 weeks worth of meals!)
-All orders ship Mon/Tues/Weds for Thurs/Fri delivery by 7pm.


How Can I Lower The Cost-Per-Unit?

1) Buy More! The cost-per-unit drops when you buy more of any one Pizza, Rapp-N-Roll, Snack, or Meal. For example:

1-2 Uno pizzas are $4.69 each, 3-5 Uno pizzas are $4.49 each, 6-11 Uno pizzas are $4.29 each and 12+ Uno pizzas are $3.99 each.

1-7 pkgs Crisp Bars are $8.99 each, 8-19 pkgs Crisp Bars are $7.99 each and 20+ pkgs Crisp Bars are $6.99 each.

1-5 pkgs Muffins are $8.99 each, 6-11 pkgs Muffins are $7.99 each and 12+ pkgs Muffins are $6.99 each.

1-49 Squares are $1.59 each, 50-99 squares are $1.49 each and 100+ squares are $1.39 each.

2) Buy in groups of 36, 48, 60, 72 and so on as the shipping is the same for 24-36 items and only goes up $5 per 12 items after 36. For example:

24 Uno pizzas shipped to New York costs $150.76 or $6.28 each.

36 Uno pizzas shipped to New York costs $198.64 or $5.52 each.

72 Uno Pizzas shipped to New York costs $357.28 or $4.96 each.

3) If you are only buying snacks and no frozen items, call us at 319-512-3323 to see if we can ship your snacks ground at a cheaper cost. Depending on where you live, your Ground items will arrive in 4-7 days once they are shipped.

Our products are shipped fresh from the Eat Rite kitchen every Tuesday and Wednesday and should always arrive to your location in one to three days. All orders must arrive by Friday as we don't allow our products to sit in a warehouse over the weekend unless you only order snacks.

Because we ship the products frozen, there is a minimum of 24 items ($85) per order so we can fill a freezer container. Depending on how far away you are from California, your order may thaw. This is not a problem as all the products are made from soy meats; simply re-freeze the packages when they arrive.

We take most major credit cards!

Including Visa, Master Card, and American Express

Contact Leland at 319-512-3323 if you have questions.